Petošolci in petošolke so preživeli pestro zimsko šolo v naravi. Bivali so v Mladinskem hotelu Punkl v Ravnah na Koroškem. Teden je bil športno obarvan, saj so vsako dopoldne na bližnjem smučišču Poseka urili tehniko alpskega smučanja pod vodstvom učiteljev smučanja. Aktivni so bili tudi po smučanju. Plavali in  čofotali so v bazenu, plezali na umetni plezalni steni in se sprehajali po bližnji okolici. Vodič Tim jih je popeljal po mestu in  razkril nekaj znamenitosti. Opazovali so reko Mežo, železarno, v daljavi Peco … V Kulturnem domu Ravne so si ogledali kinopredstavo. Na slovenski kulturni praznik so obiskali Prežihovino in spomenik Prežihovega Voranca, od koder so videli Kotlje in v daljavi Uršljo goro. Seveda pa so se cel teden družili in zabavali ob različnih dejavnostih. Priredili so tudi zaključni večer s karaokami in zelo uživali.

Šola smučanja je bila zelo uspešna. Otroci so se vrnili domov polni vtisov in bogatejši za nove izkušnje.