Učenci in učitelji OŠ Korena smo se razveselili čisto pravega učnega čebelnjaka, ki so nam ga v sodelovanju s Čebelarsko zvezo Slovenije podarile države Nizozemska, Luksemburg in Belgija.

Ob tej svečani priložnosti so nas v četrtek, 19. 5. 2022, obiskali številni pomembni gostje, med njimi državni sekretar mag. Aleš Irgolič, veleposlanika držav Nizozemske in Luksemburga ter prvi sekretar države Belgije, župan Občine Duplek gospod Mitja Horvat, predsednik Čebelarske zveze Slovenije gospod  Boštjan Noč, predstavniki Čebelarskega društva Pobrežje – Duplek in drugi.

Otroci vrtca Korena in učenci šole so skupaj s svojimi učitelji pripravili kulturni program, s katerim so se zahvalili vsem, ki so pripomogli k izgradnji čebelnjaka.

Učiteljica Martina Gomzi